2009

Algemene Culturele Verdienste: Eric Anthonis
Architectuur (tweejaarlijks): Bob Van Reeth
Beeldende kunst: Berlinde De Bruyckere
Cultureel Erfgoed: Letterenhuis - Leen van Dijck
Film: Episode 3 - Enjoy Poverty (Renzo Martens)
Jeugdtheater: Studio Orka
Kritiek en essay (driejaarlijks): David Van Reybrouck
Muziek: Bert Joris
Podiumkunsten: Benjamin Verdonck
Smaakcultuur: Centrum Agrarische Geschiedenis
Toneelliteratuur (driejaarlijks): Peter De Graef
Vrijwilliger: Onze Nieuwe Toekomst

2008

Algemene Culturele Verdienste: Sigiswald Kuijken
Beeldende kunst: Jodie Tuerlinckx
Cultureel Erfgoed: Wouter Steenhaut
Film: Fien Troch
Jeugdtheater: Randi De Vlieghe
Muziek: Filip Kowlier
Podiumkunsten: Meg Stuart
Smaakcultuur: Peter Scholliers
Vrijwilliger: Last Post Association
Proza (driejaarlijks): Anne Provoost
Strip (tweejaarlijks): Willy Linthout
Vertalingen (driejaarlijks): Ina Rilke
Vormgeving (alternerend met architectuur): Nedda El-Asmar

2007

Algemene Culturele Verdienste: Kunstencentrum Vooruit
Beeldende kunst: David Claerhout
Cultureel Erfgoed: Sylvia Van Peteghem
Film: Jekino
Jeugdtheater: Jo Jochems
Muziek: Poppunt
Podiumkunsten: Abbatoir Fermé
Smaakcultuur: Academie voor Streekgebonden Gastronomie (ASG)
- Centrum voor Culinair Erfgoed
Vrijwilliger: Open Kamp (Scouts en Gidsen Vlaanderen)
Jeugdliteratuur (driejaarlijks): André Sollie
Poezië (driejaarlijks): Peter Holvoet-Hanssen
Architectuur (tweejaarlijks): Coussée en Goris

2006

Algemene Culturele Verdienste: Raoul De Keyser
Beeldende kunst: honoré d’O
Cultureel Erfgoed: Museum Dr. Guislain
Film: Peter Brosens en Jessica Woodworth
Jeugdtheater: Theater FroeFroe
Kritiek en essay (driejaarlijks): Luc Huyse
Muziek Brussels: Jazz Orchestra
Podiumkunsten: Viviane De Muynck
Smaakcultuur: Koen de Jans (Ons Kookboek, KVLV)
Toneelliteratuur (driejaarlijks): Jan Lauwers
Vrijwilliger: Jeugd en Poezië
Vormgeving (alternerend met architectuur): Raf Simons
Strip (tweejaarlijks): Kim Duchateau

2005

Algemene Culturele Verdienste: Hugo Claes
Beeldende kunst: Dirk Braeckman
Cultureel Erfgoed: Villa Futura
Film: Cis Bierinckx
Jeugdtheater: Barbara Wyckmans
Muziek: Capilla Flamenca
Podiumkunsten: Tone Brulin
Vrijwilliger: Nakhla, Soirée Deluxe
Proza (driejaarlijks): Paul Verhaeghen
Strip (tweejaarljks): William Vance
Vertalingen (driejaarlijks): Marnix Vincent
Architectuur (tweejaarlijks): Wim Cuyvers

2004

Algemene Culturele Verdienste: Gerard Mortier
Beeldende kunst: Ana Torfs
Cultureel Erfgoed: Lieve Watteeuw
Film: Leuven Kort
Muziek: Mauro Pawlowski
Podiumkunsten: Marianne Van Kerkhoven
Vrijwilliger: Dag van de jeugdbeweging
Jeugdliteratuur (driejaarlijks): Gerda Dendooven
Poezië (driejaarlijks): Roland Jooris
Vormgeving (alternerend met architectuur): Casimi

2003

Algemene Culturele Verdienste: Frie Leysen
Beeldende kunst: Anne-Mie Van Kerckhoven
Cultureel Erfgoed: Tinne Vandensande en Marc Jacobs
Film: Jan DeClercq
Kritiek en essay (driejaarlijks): Geert Buelens
Muziek: Kris Defoort
Podiumkunsten: Eric De Volder
Toneelliteratuur (driejaarlijks): Eric De Volder
Vrijwilliger: Fons Dierickx
Architectuur (tweejaarlijks): Filip De Pau
Strip (tweejaarlijks): Dick Matena